Úterý, 28 března, 2023

/

Vybavení pro autoservisy aneb na kolik přijde kvalitní nářadí?

Určitě se mezi vámi nachází několik šikovných mechaniků, kteří v hloubi duše sní o založení a provozu vlastního autoservisu. Sám na sebe by chtěl pracovat asi každý, a právě automechanici mají v současné době jedinečnou šanci.

Počet motorových vozidel neustále stoupá, a přitom stárne poslední poctivá generace řemeslníků, která už nezvládá obstarat požadavky všech vlastníků automobilů. Máte ovšem představu o tom, na kolik přijde vybavení kvalitního autoservisu?

Srdcem servisu je zvedák

Jakýkoliv zkušenější mechanik vám řekne, že základem vybavení pro autoservisy je kvalitní, a hlavně bezpečný zvedák. Vybírat můžete mezi stacionární dvousloupou nebo čtyřsloupou variantou, lišící se svou nosností a také pořizovací cenou. Na začátku si však bohatě vystačíte se zvedákem na dvou sloupech s cenovkou lehce přesahující hranici 45 tisíc korun. To se může zdát jako hodně, ovšem zvedáky berte jako investici na několik dlouhých let, protože se pyšní skvělou odolností a perfektní životností.

Na nářadí nikdy nešetřete

Žádný autoservis se ovšem neobejde bez kvalitního nářadí, které je speciálně uzpůsobeno pro různé mechanické součástky. S běžnými klíči nebo šroubováky byste u převodovky, motoru nebo u spojky pochodili jenom těžko. U tohoto speciálního nářadí se rozhodně vyplatí upřednostnit kvalitu nad pořizovací cenou. Určitě totiž nechcete, aby se stahovák nebo metrické měrky stoupání závitů rozbily už po prvním použití.

Kde nářadí uskladňovat?

Všem vám je asi jasné, že při relativně velkém počtu specializovaného nářadí budete muset investovat do organizačních systémů a pevných regálů. Vhodnou variantu nabízí montážní vozíky a kufry na kolečkách. S nimi je možné lehce manipulovat, a přitom v nich udržíte přehled o uskladněném nářadí. Pořizovací ceny dílenských vozíků se liší podle jejich velikosti a složitosti, ovšem kvalitní kusy se dají pořídit už za nějakých 15 tisíc korun českých.

Vybavení pro autoservisy sice není na první pohled levné, ale disponuje obrovskou kvalitou, takže vám vydrží po mnoho dlouhých let. Na svém vybavení a nářadí byste tak nikdy neměli šetřit.