Sobota, 27 dubna, 2024

Oprava důlků na karoserii metodou vytlačování a vytahování

Trápí vás promáčkliny na karoserii vašeho milovaného vozu? S použitím zastaralých postupů by vaše auto muselo projít zdlouhavým procesem oprav, které by zahrnovaly zásah do laku a následné tmelení, broušení a přelakování. To by rapidně snížilo hodnotu vašeho vozu a cena za tento úkon by vaši peněženku rozhodně nepotěšila. Naštěstí to jde i lépe a moderně, oprava důlků na karoserii zahrnující zásah do původního laku, je již historií.

Může to potkat kohokoliv

Promáčkliny a důlky na karoserii vozu mohou potkat kohokoliv z nás. Někdy na jejich vzniku nemusíme mít žádný podíl, například při vlivu přírodních živlů, po zásahu vandalů nebo při nešetrném chování ostatních řidičů na parkovišti. Oprava důlků na karoserii je otázkou několika hodin a dá se provádět s pomocí speciálního náčiní za studena.

Metoda vytahování

Opravy vozidel po krupobití se v moderních autoservisech provádí s pomocí technologie PDR. Ta se skládá z metody vytahování a vytlačování. Vytahování je aplikováno při opravách po kroupách a dalších nehodách v případě, kdy se k danému místu s promáčklinou nelze dostat z interiéru. K metodě vytahování se používají nalepovací čepy a reverzní kladiva. Výstupek, který vznikne je opatrně vyklepán do původního tvaru, a místo se ještě ošetří přípravkem pro renovaci laku.

Metoda vytlačování

Jednodušší metoda je metoda vytlačování. Té se někdy říká metoda vnitřní, jelikož se provádí z interiéru. Opravy po kroupách jsou použitím této metody snazší, neboť nerovnosti se s použitím speciálního nářadí snadno vymačkají do původního tvaru.

Provádění kompletních oprav důlků na karoserii vozidel poškozených krupobitím lze i bez poškození laku. Mějte to na paměti před tím, než se rozhodnete svj vůz svěřit do péče autoservisům, které stále ještě používají zastaralé metody.

Hledáte vhodné pojištění pro Váš vůz? Najděte to nejvhodnější pojištění auta ještě dnes.