Neděle, 4 června, 2023

/

Bitva o Tvoji mysl

O tvou pozornost zápasí množství hráčů. V momentě, kdy získají tvé oči, získají tvou mysl a nakonec prostor k vytváření příběhů, kterými se máš zabývat.

Mluvím o Twitteru, Instagram, Facebooku, televizi, seriálech … Potřebuješ velmi zvažovat a důsledně vybírat. Neříkám to jako člověk, který by plně odmítal sociální sítě, naopak sám je používám.

Každému jde o kontrolu mysli potenciálního zákazníka. Skutečně mi nejde o paranoiu nebo konspirace o ovládání mysli, ale nebuďme naivní. Čím déle někdo zaujme mou pozornost, čím víc mě přesvědčí o důležitosti jeho zprávy, tím delší dobu má na „prodej“ svého produktu. Pohrát si s tvou hlavou a prioritami není špatná strategie.

Tak, jak se každá válka začíná v mysli člověka, musí začínat v mysli i schopnost ubránit svůj mír.

Úkolem muže není mluvit o tom, kde je problém, ale pracovat na jeho řešení. Pokud i nedokážete zdroj bolesti odstranit, potřebujete bolest alespoň zmírnit. V tomto případě buď odstraníte ze svého života těch, kteří do něj vnášejí chaos, nejistotu a strach, nebo alespoň omezíte jejich vliv na sebe, svou rodinu a přátele. Jak? Tak, že svou pozornost zamíříte jinam.

Samozřejmě, že nikdo nedokáže zastavit zavádějící marketingové kampaně, soupeřící názorové skupiny, nebo stinnou stránku sociálních sítí. Co však můžete, je otočit svou pozornost na své blízké a sebe. Jak a kde uděláte pokrok? To je jeden z léků na nemoc strachu z doby, ve které žijeme.

Muž, který dokáže kontrolovat své soustředění, kontroluje svou mysl. Namísto strachu z globálních problémů, je dobré přijít s odvahou do soukromého světa.

Jak kontrolovat soustředění?

To je důležité vědět právě kvůli schopnosti nenechat si ukrást svobodu. Ne slova, ale skutky mají největší dopad na to, jakým způsobem žiješ a stejně tak na tvou mentální výbavu nyní i v časech, které tě teprve čekají.

Cyklus strachu a zoufalství lze protrhnout několika jednoduchými (ne nutně lehkými) kroky:

  • začni nebo pokračuj ve zdravém jídle
  • začni nebo pokračuj s pohybem
  • začni nebo pokračuj v naplňování osobních cílů.

Čím více kontroly a soustředění získáš v těchto bodech, tím více budeš rozumět, že je skvělé mít rozhodnutí ve svých rukou a nenecháš, aby ti team marketérů říkal, co by si měl mít před očima.

Namísto hodin věnovaných médiím, věnuj svůj čas sobě a svým blízkým.

Místo toho, aby si monitoroval všechny globální problémy světa, monitoruj, co se děje v tvém bezprostředním okolí. Tam odstraňuj bolest, stres a chaos.

Jedna z největších sil, které v životě vídám, je skupina mužů, kteří se navzájem motivují a pomáhají si (viz např. Bratrstvo).

Soustřeď se na svůj svět a spojuj se s těmi, kteří dělají totéž. Vzít moc z rukou těm, kteří by chtěli obsadit tvou mysl, znamená, že jejich nenecháš tě děsit.