Neděle, 4 června, 2023

/

Vybíráme nové stěrače automobilu

Všimli jste si, že vaše stěrače nefungují správně? Možná zanechávají šmouhy, mokré pruhy, nebo dokonce kapky. Je ale také možné, že nepříjemně vržou a skřípají, což je další známkou jejich dosloužení. Vyměnit byste je měli co nejdříve, protože plní bezpečnostní funkci vozidla. Zajišťují váš bezpečný výhled ven za všech okolností.

Podle čeho vybrat správné stěrače?

Úplně nejsnadnějším způsobem, pro který je ideální se rozhodnout, je koupit si originální značkové stěrače od výrobce vašeho vozidla. Ano, jsou sice o něco nákladnější, ale budete si zcela jisti, že použijete model se správnou délkou a vyhovovat bude i způsob uchycení. Obavu ale nemusíte mít ani v případě, že chcete koupit neznačkové stěrače. Nejsou totiž výrazně horší. Mnoho kvalitních výrobců dnes dokáže vyrobit dokonale pasující řešení za skvělou cenu. I tady mnohdy najdete již modely určené přímo pro konkrétní typ auta, takže výběr probíhá stejně, jako u typů originálních.

Jaký typ stěračů používáte?

Kdysi byly rozšířené ramínkové stěrače. Aktuálně je ale situace jiná, a stále častěji jsou používány ploché stěrače, které můžete najít pod označením flat stěrače. Každé z nich mají svá pro a proti. Ramínkové jsou levnější, ploché umí bojovat s korozí.

Jestliže si nejste výběrem zcela jisti, můžete navštívit buď kamennou prodejnu s autodoplňky, nebo její online variantu. V obou najdete přehledně seřazené flat stěrače dle typů a značek automobilů.

Kdy být obezřetní?

Tak jako u každého zboží, i u stěračů se můžete setkat s kousky, které nejsou příliš kvalitní. Upozornit by vás na to měla např. přehnaně nízká cena.

Pozor si dejte i při nákupu neznačkových stěračů. Je tady potřeba znát jejich délku a délku vašich originálních stěračů. Příliš dlouhé by o sebe zavaďovali, ty krátké by zase nesetřely plochu tak, jak je potřeba.