Neděle, 4 června, 2023

/

3 důvody, proč svěřit firmu do rukou externího IT experta

Kvůli neustále se zrychlující digitalizaci, ale i stále oblíbenější práci z domova roste zájem o outsourcing v oblasti IT. Chcete jako firma platit jen za to, co skutečně potřebujete? Outsourcing péče o firemní informační infrastrukturu vás zbaví starostí s IT, navíc za zlomek nákladů. Přečtěte si, jak na to.

Co je outsourcing IT?

IT outsourcing je služba externích IT specialistů, kteří firmám zajišťují chod informačních technologií. Obecně je outsourcing ve firmách hojně využívaným prostředkem pro řešení záležitostí, kterými se nechtějí nebo neumí interně zabývat. Delegování činností na externisty firmám především značně snižuje náklady za provoz vlastního specializovaného oddělení.

IT outsourcingem vyřešíte širokou škálu aktivit

Díky outsourcování IT se nemusíte zatěžovat prakticky ničím, co s firemní informační infrastrukturou souvisí. Externí firma se postará o provoz, údržbu i vývoj celého systému. Pomoci může dále s:

  • nepřetržitým monitoringem pro snížení rizika výpadků,
  • Service Deskem,
  • IT bezpečností,
  • integrací a cloud computingem a
  • potřebnými analýzami.

Spolehlivá externí firma vám nabídne kvalitní servis a komplexní rozsah služeb. Díky tomu je velice pravděpodobné, že vám k vyřešení veškerých IT záležitostí bude stačit jeden jediný dodavatel. Na vás je jen určit, se kterými oblastmi potřebujete pomoct.

  1. Svěříte se do rukou opravdových IT expertů

Nároky na IT infrastrukturu firem jsou čím dál složitější a dynamicky se vyvíjí. I kdybyste si do týmu najali několik zkušených IT kolegů, stále byste neměli odborníky na všechny IT oblasti, které ve firmě potřebujete řešit. Dříve či později se objeví problém, se kterým zatím nikdo z vašich IT specialistů nepracoval.

Naopak externí specialisté pracují na mnoha projektech, takže vaši infrastrukturu vidí v širších souvislostech. Díky různým oblastem zaměření se externí profesionálové vzájemně doplňují.

Najít na pracovním trhu volného IT specialistu může být navíc nadlidský úkol. Externí IT firma má ve svém týmu nejlepší IT odborníky s širokým záběrem a bohatými zkušenostmi. Jejich know-how navíc můžete čerpat bez ohledu na to, zda se vaše firma nachází ve stejném městě nebo na opačném konci republiky.

  1. Hlavní výhodou IT outsourcingu je snížení nákladů

Díky IT outsourcingu platíte jen za to, co zrovna potřebujete. Odpadnou vám tak náklady za mzdu interního IT zaměstnance, jehož pomoc potřebujete jen nárazově. Externí IT firma vám navíc může poskytnout i non-stop monitoring, takže případné problémy budou vyřešeny okamžitě.

Outsourcingem svému IT oddělení výrazně uvolníte ruce pro činnosti, kterým nejlépe rozumí vaši internisté. Váš tým může mít méně členů a pro práci si vystačí s menšími prostory. Anebo s klidným srdcem péči o firemní IT outsourcujte úplně.

Dodavatelé outsourcingu IT zpravidla disponují nejlepším vybavením i softwarem, za které vy díky tomu utrácet nemusíte. Navíc získáte jistotu vyšších bezpečnostních standardů. Jako bonus nemusíte řešit licencování ani aktualizace jak v případě softwaru, tak hardwaru. Ušetřené finanční prostředky můžete ve firmě využít tam, kde jsou potřeba více.

Před hledáním toho pravého partnera pro IT outsourcing se nejprve zamyslete, co od delegování péče o IT vlastně očekáváte. Jedná se o jednorázový zásah do vaší infrastruktury, nebo o její dlouhodobou údržbu? Ať tak či tak, IT outsourcingem všechny záležitosti vyřešíte za zlomek mzdových nákladů na interního zaměstnance.