Úterý, 31 ledna, 2023

/

Brzdové třmeny: Využijte možnosti opravy, namísto kupování nových

Brzdové třmeny, označovány též jako brzdiče, jsou využívány u osobních a nákladních vozidel, autobusů, kamionů i návěsů či přívěsů. Namísto kupování nového kusu můžete nechat brzdový třmen opravit a ušetřit tak.

Brzdové třmeny

Repase a případná oprava brzdových třmenů je mnohdy potřebná, vzduchové brzdy jsou totiž poškozovány vlhkostí a posypovou solí. Z toho důvodu je tak oprava často nutná i u relativně nových vozů. Nové brzdové třmeny vyjdou zhruba o dvě třetiny dráže než jejich oprava.

Proto bývá lepší volbou repase, namísto investice do nového kusu. Rozdíl mezi novým a repasovaným třmenem ani nezaznamenáte, mají totiž srovnatelnou životnost. Navíc na repasovaný kus získáte dvouletou záruku, během které můžete využít překontrolování třmenů.

Opravené brzdové třmeny

Opravené brzdové třmeny poslouží jako nové. Při jeho opravě dochází k rozebrání třmenu a vyjmutí celého vnitřního agregátu. Odlitek brzdiče je poté otryskán od rzi. Po tomto procesu následuje natření odlitku třmenu speciální barvou. Ta se postará o to, že bude třmen odolnější vůči vlivům vnějšího prostředí. Vnitřní agregát je poté nahrazen novým kusem, díky čemuž je zajištěna kompletní spolehlivá repase.

Repasované brzdové třmeny

Velkou výhodou je, že na repasované brzdové třmeny nemusíte dlouho čekat. Renovace totiž často probíhá již v ten den, kdy jste o službu požádali, případně může trvat do druhého dne. Jestliže se jedná o atypický třmen, doba opravy se může dostat až na dva dny. I přesto jde však o velmi krátký čas, takže bez auta nebudete dlouho. V případě, kdy je to možné, dostanete namísto opravy repasovaný třmen. Ten si můžete vyzvednout, anebo využít možnosti dopravy na vámi vybrané místo.

Repase a oprava brzdových třmenů je skvělým způsobem, jak udržovat své brzdy ve skvělém stavu. Není totiž třeba kupovat nový kus, mnohdy se totiž tato investice nevyplatí.