Úterý, 31 ledna, 2023

/

Matrace aneb proč vyzkoušet nový materiál jménem studená pěna?

V žádném případě nemůže být pochyb o tom, že kvalita matrace se podepisuje na kvalitě a spokojenosti při spánku. Zvláště v dnešním světě plném starostí, stresu a nepřátelského lidského jednání je vaše postel jedním z mála mírumilovných míst.

Abyste se v ní cítili skutečně pohodlně, měli byste si vybrat tu nejlepší dostupnou matraci. Vývoj už ale dávno překročil tvrdé matrace s pružinami, protože moderním trendem jsou matrace ze studené pěny.

Co je studená pěna?

Matrace 140×200 centimetrů jsou v současné době převážně vyráběny z HR pěny. Ta je mezi spotřebiteli a obchodníky známá jako studená pěna. Její český název ovšem nemá nic společného s teplotou povrchu matrace. Matrace vyrobené z HR pěny se naopak pyšní vynikající pružností, a v parametrech prodyšnosti dokonce překonávají konvenční latexové materiály. Dalšími oceňovanými výhodami tohoto materiálu jsou vysoká elasticita, dobrá nosnost a s tím spojené vysoké pohodlí. Na matraci z HR pěny se budete zkrátka cítit jako v bavlnce.

V jakých rozměrech jsou matrace vyráběny?

V současné době se ovšem na trhu nacházejí i matrace větších rozměrů. Konkrétně se jedná o matrace 160×200 centimetrů, které mohou být taktéž vyrobeny z HR pěny. Navíc můžete vybírat z několika konkrétních variant, jež se vzájemně liší například objemovou hmotností. Tento parametr pak souvisí především s tvrdostí matrace, protože čím nižší objemovou hmotnost matrace má, tím je na dotek měkčí.

Sháníte matraci na manželskou postel?

Matrace 180×200 centimetrů se běžně nacházejí na manželských postelích a podobných velkých lůžkách, ovšem to neznamená, že se nevyrábějí ze zmiňované studené pěny. Renomovaní výrobci se totiž snaží poskytovat stejný komfort všem zákazníkům, takže HR pěnu používají na matrace prakticky všech rozměrů. V takovém případě však věnujte zvýšenou pozornost nosnosti a tvrdosti, abyste se s drahou polovičkou vyspali pohodlně.

Potřebujete-li novou matraci, rovnou zapomeňte na tvrdé pružiny nebo molitan. Současným trendem jsou HR pěny. Z takové matrace se vám ráno určitě nebude chtít vstávat.