Neděle, 4 června, 2023

/

Revize elektro aneb koho si objednat na kontrolu elektrických zařízení?

Elektrické přístroje a spotřebiče dnes nalezneme doslova na každém kroku. Pohodlný a moderní život si bez nich v žádném případě nedokážeme představit, protože nám elektrospotřebiče značně usnadňují každodenní činnosti v občanském i pracovním prostředí.

Málokdo ovšem ví, že byste měli nechávat elektrická zařízení pravidelně kontrolovat, aby se předcházelo jejich vážným závadám. Revize elektro však nemůže provádět jen tak někdo.

Na koho se obrátit?

Revize elektro samozřejmě musí být prováděny na základě platných ustanovení a legislativních předpisů, takže je rozhodně nemůže dělat každý elektrikář. K provedení komplexní revize elektrospotřebičů nebo revize elektroinstalace je totiž třeba certifikát nebo jiné speciální školení. Během několika málo minut totiž musí revizní technik zjistit veškeré závady, z nichž by se postupem času mohly vyvinout zdraví ohrožující závady. Potřebujete-li provést revize elektrozařízení, pak se vždy obracejte na certifikované techniky.

Proč revize nezanedbat?

Možná se vám to bude zdát divné, ale revize elektroinstalace a elektrorozvodů byste nikdy neměli podceňovat. Elektřina je totiž vynikajícím sluhou, který se může během několika desítek vteřin proměnit v hodně zlého pána. Zvláště u starých elektrospotřebičů a starých rozvodů hrozí vysoké riziko fyzického poškození. V jeho důsledku interní síť zkratuje a v horším případě lehne popelem celá nemovitost. Jakmile pak pojišťovna zjistí, že jste pravidelné revize zanedbávali, můžete na náhradu škody zapomenout.

Jak poznat kvalitní firmu?

Renomovanou společnost poskytující nejenom revize elektro, ale také revize hromosvodů poznáte podle několika faktorů. Prvním indikátorem o její spolehlivosti by měla být dlouhodobě stabilní pozice na trhu. Pakliže se specializovaní technici pohybují v oboru revizí několik let, pravděpodobně budou poskytovat prvotřídní služby. Jestliže vás tradice dané firmy neosloví, není nic jednoduššího než nahlédnout do uživatelských referencí, v nichž jsou zobrazeny reálné názory již uspokojených klientů.

Pokud se blíží lhůta provedení pravidelné revize elektrospotřebičů, pak byste se měli obrátit na renomovanou společnost, jejíž technici disponují prvotřídními znalostmi a měřicí technikou.