Neděle, 4 června, 2023

/

MILOVAT AŽ DO KONCE …

Článek píšu, jak jinak, v letadle. Asi v posledním, které pustili z Catania do Vídně, protože lock down už je v plném proudu iv Itálii. Kontroly a testy, které jsme absolvovali na letišti byli jako bychom žili v policejním státě. Cítili jsme se jako za tvrdého komunismu a pomalu se třásly zda nás pustí domů, po všech tiskopisech, otázkách a kontrolách. Pustili … A Sicílii jsme si zamilovali. Vlastně mám pocit, že jsme se opět jednou zas s manželkou zamilovali do sebe. Ale to vám musí promluvit ona. Peťo začal nahrávat podcasty o filmech a směřuje to více k tomu archetypu bojovníka. Je to naprosto v pořádku, já to jen trochu vyváží do rovnováhy a dám zas jednou něco vztahové. Nebo něco o vášni?

Ale nyní k filmu „A Star Is Born“. Mě osobně nejdříve úplně zlomil, ale podruhé už motivoval. Proč zlomil …? Mám tinitus jako Jack ve filmu a v době, kdy film vyšel jsem to měl velmi intenzivně. Vím, jaké to je žít s tím, když vám 24 hodin denně něco hučí v hlavě a nevíte to vypnout. Zlomil, protože jsem se lekl jako skončil jeho příběh .. Můj věřím, že tak neskončí. Jsem přece nějaký bojovník! A vím, že s tímto se dá žít. Možná jednou jak bude vakcína na covid bude i lék na tinitus (Tinnitus nebo hučení v uších je slyšení zvuků, hučení, šumění, vyzvánění, pískání, klepání a podobně v uchu, které nepřicházejí zvenčí). Já mám to štěstí, že patřím do skupiny lidí, která s tím umí žít. Bohužel jsou i lidé, kteří to prostě nedávají a končí až na psychiatrických odděleních resp. jako Jack.

Ale pojďme na ty hezčí témata ve filmu Star is Born. Ta Vášeň, ta energie … to je to nejvíce! A přesně ten pocit jsem zažil nyní na naší cestě a výstupu na nádhernou sopku Etnu. Pro mě v životě je vášeň a energie života to nejvíce. A také to, že když cítíte, že cokoli se v životě může stát a vy jste zažili ten pocit lásky, tak to zkrátka dáte. Ale to, že po 20-ti letech manželství jsme tam kde jsme, není jen tak. Jsou to sdílení, jsou to těžké rozhovory a hlavně upřímnost, kterou ne vždy chceme slyšet a někdy velmi bolí. Kazdý je jiný a láska znamená milovat, dát svobodu a důvěřovat. Když toto partneři mají, tak mají všechno.

A nyní k Jackovi a Ally … Ano, je to filmová láska. Nejkrásnější je to, že láska až do konce … I když přicházejí zklamání a selhání, tak jsou jeden pro druhého nejvíce. Jackovi zcela rozumím, neboť takovou chorobou žiji, ale mám zázemí a vím, že to dám. V Mužom.sk se snažíme jít cestou fyzické síly, mentálního výkonu a toho aby muž zvládl všechno sám. Jenže je tu něco víc. Něco mocnější na co žádná síla nepomůže. Láska.

Představ si, že ztratíš osobu, kterou miluješ. Za mě klidně řeknu, že i když jsem silný a silný budu, vím že když bych ztratil svou milovanou, tak bych ztratil všechno. Nejen proto, že jsem se jí zcela odevzdal, ale proto protože můj život by už neměl takový smysl. Odevzdat se s důvěrou, dávat a přijímat lásku, přát si navzájem a podporovat se je to nejvíce a to nejkrásnější co můžeme jako lidé prožívat.

Proto Jack a Ally i když krátce, ale tak intenzivně zažili něco, co jiní lidé vůbec nezažijí. Když žijete s takovou vášní je to naplňující. Vášeň nejen pro svou manželku, ale i své děti, přátele, práci a hobby, tak to je ideální stav. Teď vám to nechci pokazit, ale když mám být reálný, tak podle mě ideální stav neexistuje. Ani v manželství. Ale rozhodně to stojí za to se k němu stále přibližovat. Přemýšlel jsem ještě přidat dialog z filmu, ale asi nejvíce je i tak duet „Shallow“ a krásná energie, která je mezi nimi, no a to se nedá ani přeložit ani napsat.

Předchozí článekJak správně investovat čas?
Další článekBitva o Tvoji mysl