Úterý, 28 března, 2023

/

Víte, jaké benefity přináší pití kávy?

Patříte mezi milovníky kávy a nedovedete si bez ní představit den? Víte, jaké benefity pití kávy přináší? Nechte se překvapit příjemnou fyzickou i psychickou vzpruhou a využijte kávu jako lék.

Mýty o kávě

Mezi nejčastější mýty, které jste o kávě mohli slyšet je například tvrzení, že káva škodí žaludku, žlučníku a dalším orgánům. Ve skutečnosti však bylo dokázáno již mnoha výzkumy, že káva má na naše zdraví příznivý vliv. Je dobré vědět, že benefity plynou hlavně z černé kávy, bez cukru a bez mléka. Pokud patříte k milovníkům silných chutí, rozhodně sáhněte po esspressu z profesionálního kávovaru.

Jak si vychutnat kávu

Káva může být pro vás skvělým způsobem, jak zpomalit i v hektickém dnu. Vychutnejte si kávu v klidu, nebojte si dát nohy nahoru a udělat si zaslouženou pauzu. Potěšte své chuťové pohárky, ale vnímejte kávu i pomocí čichu. Je na vás, zda si vyberete mletou kávu, kávu z kapslí nebo zrnkovou kávu. Vyzkoušet můžete také kávu se skořicí, s kardamonem nebo třeba ochucenou vaječným likérem.

Benefity kávy

Věděli jste, že vás pravidelné pití kávy ochrání před oxidačním stresem? Výzkumy dokonce potvrdily, že káva snižuje riziko infarktu. Denně byste však měli pít maximálně tři šálky denně. Pokud trpíte vysokým tlakem, vždy se o pravidelné konzumaci kávy poraďte se svým lékařem.

Výhody pití kávy

Káva dokonce snižuje škodlivé bakterie ve střevech. Pokud vám dělá problém kofein a měli byste se mu vyhnout, vyzkoušet můžete i kávu bez kofeinu. Napadlo vás někdy, že můžete kávu použít i v kosmetice? Připravte si z kávy peeling pro hladkou a jemnou pleť.

Soustředění a paměť

Určitě víte, že káva je oblíbený nápoj studentů a také těch, co pracují do noci. V ideálním případě se takovému dlouhému studiu nebo práci vyhněte a snažte si zorganizovat čas tak, ať nemusíte v noci nic dohánět. Pokud se občas stane, že nestíháte, podpořte své soustředění pomocí horkého nápoje.