Úterý, 28 března, 2023

/

Vitamin K2 v jeho nejčistší formě

V poslední době čím dál více oblíbený vitamin K2 má velmi příznivé účinky pro normální stav kostí, zubů, srážlivost krve a také je výborným pomocníkem pro vitamin D3, s nímž pracuje ve vzájemné symbióze. Vitamin K2 je rozpustný v tucích a nalezneme ho v mnoha formách. Která forma je pro tělo dobře dostupná a s čím je vhodné vitamin K2 kombinovat? Přečtěte si v našem článku.

O vitaminu K2

Vitamin K2 je nezbytný pro funkci proteinů, které díky své schopnosti vázat na sebe vápník, udržují dobrý stav kostí, zubů, podílí se na udržování normální struktuře osteoartikulárního systému a také na regulaci růstu buněk. Vitamin K2 je dostupný v mnoha formách, MK7 je používána díky své biologické dostupnosti, aktivitě v lidském těle a také pro kvalitní stabilitu ve vysokých teplotách. Vitamin K2 MK7 má v těle také dlouhý poločas rozpadu v těle, což navíc zvyšuje biologickou dostupnost.

Kombinace s vitaminem D3

Jestliže máme v plánu užívat vitamin K2 dlouhodobě, je vhodné doplnit jej také o vitamin D3, se kterým pracuje ve vzájemné symbióze a jeden podporuje druhý ve své funkci. Vitamin D3 je důležitý pro správné vstřebávání vápníku do kostí, zubů a všude tam, kde je potřeba. Aby se však vápník dostal tam, kam má, je k tomu potřebný vitamin K2, který je schopen vést vápník tam, kde je potřebný. Tím napomáhá vitamin K2 také proti kornatění cév a přispívá k normální srážlivosti krve. Výborná účinnosti vitaminu D3 a K2 je tedy vzájemně podporována.

Kvalitní doplněk stravy Vitamin K2 MK7 od Woldohealth je dodáván v jantarové lahvičce, která olej chrání před slunečním UV zářením, čímž napomáhá udržet jej v nejvyšší kvalitě. Neobsahuje žádná aditiva (GMO, laktóza, lepek, barviva či stabilizátory). Je vhodný pro vegetariány a vegany. Všechny látky disponují ověřeným původem účinných látek.