Neděle, 4 června, 2023

/

Jak značka Nike dobyla svět

Jistě všichni znáte boty a sportovní oděvy značky Nike. Vyrábí však také šperky. Na těch je nejčastěji typická fajfka, kterou tato značka používá jako svůj znak již leta.

O značce Nike

Je to slavná americká firma, která vyrábí především oblečení a hlavně boty. Některé boty už jsou tak známé, že jsou sběratelskými předměty a stojí mnoho peněz. Firma prodává své produkty po celém světě.

Byla založena roku 1964 dvěma sportovci, kteří vyrobili první boty. Byly použity při sportovním běžeckém výkonu, jelikož současný trh nenabízel kvalitní boty na sport. Slavné logo bylo vytvořeno na zakázku a znamená křídlo bohyně vítězství Niké. Zpočátku majitelé firmy distribuovali zboží z firmy Japonské a poté si otevřeli vlastní obchod v Kalifornii se svými produkty.

V 80. letech se značka rozšířila do celých Spojených států a vydělala miliardy. Díky několika sloganům a reklamním spotů si získala mnoho příznivců. Boty firmy Nike jsou velmi kvalitní a vhodné na sportování i při velké zátěži.

Produkty a šperky Nike

Firma Nike vyrábí nejen boty, ale také další sportovní zboží. Bundy, čepice, kalhoty, zkrátka oblečení na celé tělo i sportovní doplňky a potřeby. Rovněž šperky. V nabídce firmy Nike je několik šperků. Na těch je zobrazen nápis firmy nebo typická fajfka. Vyrábí se zlaté i stříbrné, ale také různé plastové náramky nebo náhrdelníky. Na některých jsou zobrazeny různé druhy bot.

Stříbrné šperky Nike si můžete snadno pořídit na internetu nebo v obchodě. Zlaté šperky Nike jsou také k dostání se slogany „Just do it“.

Více informací se dočtete v našem článku Nike na našem blogu.