Neděle, 4 června, 2023

/

Jak vybrat správný kufr na motorku

Je jedno, zda vyrážíte na delší cesty, nebo potřebujete při krátké projížďce zamknout helmu a zajít se někam podívat, jedno zůstává neměnné, a to jsou pořádné moto kufry, do kterých umístíte veškeré svoje potřebné věci. Jenže si nemůžete vybrat z bohaté nabídky kufrů, které jsou v dnešní době na trhu? Zkuste se inspirovat pomocí našeho článku.

Hliníkový kufr na motorku

Ze všeho nejdříve je potřeba zohlednit materiál, ze kterého je daný kufr vyrobený. Ten volte vždy podle toho, jakou motorku máte a jak rychle jezdíte. Pokud jde tedy o odolnost, a to takovou, která by měla vydržet i případný pád, jistě vedou motokufry z hliníku. Zpravidla jsou situované tak, aby měly větší objem a vlezla se do nich případně i helma. Mimo toho lze využít i jeho multifunkční schopnosti a kufr využít i jako sedátko nebo stoleček. Tak nemusíte převážet stoličky nebo stolečky. Pokud se pro tyto kufry rozhodnete, počítejte s tím, že se zvýší hmotnost motorky. Také se nehodí k motocyklům o menším výkonu.

Plastové kufry

Plastové kufry na moto většinou volí ti, kteří jezdí na skútrech či cestovních motorkách. Lze je koupit v různých tvarech a objemech. Ovšem nejsou tolik pevné jako ty z hliníku, takže při pádu může dojít k prasknutí. Tvar bývá zpravidla zaoblený, a tak je jejich objem o něco nižší. Hodí se především pro uzamčení helmy a menších osobních předmětů. Nenarušují vizuální stránku motorky a vypadají skvěle na motorkách menšího objemu.        

Látkové brašny na motorku

Lze také koupit motobrašny, které jsou vyrobeny z textilie. Zvolit můžete moto brašny na nádrž, na boky motorky nebo na sedlo. Pokud zvolíte brašnu na nádrž, lze vybrat i takovou, která má na horní části nepromokavý a průhledný materiál, takzvanou kapsu pro vložení navigace či telefonu. Ať už zvolíte brašny na moto, hliníkové či plastové kufry, vždy s nimi budete spokojeni. Je třeba dívat se na rychlost motorky a její typ. Například na takový legendární Chopper jistě neumístíte plastový kufr.

Předchozí článekOdhlášení auta z registru – jak na to
Další článekProč a kam investovat aneb 3 tipy, jak se neztratit ve světě financí