Úterý, 19 března, 2024

/

Chystáte se začít pořádné hýbat? Máme pro vás tipy pro výběr sportovních hodinek

Nový rok je tady. Mnozí z nás se podívali do zrcadla a zjistili, že se svým tělem musejí začít něco dělat. Bez pohybu a s velkým množstvím zkonzumovaného jídla o svátcích se nám postavy vcelku zajímavě proměnily. Mnohdy ne zrovna k lepšímu. Pohyb by měl být určitým způsobem kontrolován. Vždyť člověk se nejvíce namotivuje tak, že si předem stanoví cíle, jichž má z hlediska aktivity dosáhnout. Optimální volbou pro jejich kontrolu jsou bezesporu sportovní hodinky. Jak vybrat ty správné? Třeba podle následujících tipů.

Komplexní zachycení aktivit

V první řadě se vyplatí soustředit na to, zdali konkrétní model zachycuje veškeré aktivity. Hodinky na běhání by měly pojímat také rychlou chůzi, jízdu na kole, plavání a některé další aktivity. Jen málokterý člověk se bude soustředit vyloženě na běh samotný. Tradičně se u hodinek tohoto typu řeší také počítání kroků a kardio cvičení. Výbornou volbu představuje znázornění splnění cílů ve formě tradičních kruhů.

Od věci není ani GPS

Tak jako tak. Vždyť měření uběhnuté vzdálenosti není nic složitého. Hodinky mají GPS a bez problémů vše zachytí na mapách. Vy tak budete mít prakticky ihned jasno v tom, zdali se vám podařilo splnit daný cíl, nebo naopak nikoliv. Navíc budete mít zachyceno, kudy mířila vaše trasa. Příště si ji budete moci prodloužit dle potřeby.

Kvalitní operační systém a rychlý chod

Rozhodně se vyplatí myslet také na to, aby hodinky byly co nejrychlejší. Mohou mít klidně vlastní operační systém, ale nejde o podmínku. V každém případě musí být kompatibilní jak s Androidem, tak i s iOS. Výbornou volbu v tomto ohledu představují třeba hodinky značky Garmin.

Další zajímavé funkce

Mezi ty se řadí především hraní nejrůznějších her a kompatibilita s mobilním telefonem. S mnohými modely můžete bez problémů volat. Vyřídíte si tak hovory, aniž byste museli zvedat telefon. Vybrat si z mnohých modelů můžete na https://www.najdihodinky.cz/.