Časná podzim je obdobím, kdy se můžeme naplno věnovat jedné z nejdůležitějších zahradnických dovedností, a to je množení rostlin.
1 Rozsazování Pakostov pochybovat 1B9A1403
Technika dělení trsů je jednoduchá a používá se na skupinu trsovitý i polštářových (kobercových) trvalek. Nepotřebujeme na ni žádné speciální vybavení, stačí rýč, případně zahradnické nůžky. Rostliny po vyrytí a rozdělení hned vysazujeme přímo na nové a konečné stanoviště. Samozřejmě, pokud chceme připravit pár rostlin pro přátele, malé části trsů vysadíme i do květináčů.
Množíme rostliny dělením
Trsovitě rostoucí trvalky, například kakost, množíme dělením trsů. Trs vyjmeme z půdy buď celý nebo jeho část a rozdělíme ho na několik menších dílů. Každý z nich však musí mít kořeny. Zatímco přijde zima, rostliny se na novém místě stihnou zakořenit.
Na množení dělením jsou ideální prorostlé trvalky. Odřízneme odkvetlé květenství a suché listy. Trs opatrně podebereme rýčem a vyjmeme. Uvolněnou půdu z kořenů trochu otřesů. Rýčem trs jakoby rozřízneme, v místě, kde v něm vidíme mezery mezi rostlinami. Přestárlé části (ze středu) vyhodíme.
2 Rozsazování Pakostov pochybovat 1B9A1409
Větší trsy dělíme rýčem na menší, každý nový musí mít dostatek kořenů a výhonků. Pomoci si můžeme zahradnickými nůžkami či starým velkým nožem. Půdu na místě, kde jsme vykopali rostlinu, pohnojíme. Pokud v ní nejsou škůdci či nemoci, jeden kus vysadíme i sem. Ostatní vysadíme na nové místo a dobře zalijeme.
Druhy, které po odkvětu rozmnožujeme tímto způsobem:
Hluchavka (Lamium)
Třapatka (Rudbeckia)
Monarda (Monarda)
Astry (Aster)
Čistec (Stachys)
Zběhovec (Ajuga)
Tip redakce: Pečujte o svou zahradu a ona Vám to vrátí.
https://magazineuro.cz/v-cem-tkvi-tajemstvi-obchodniho-uspechu-znacky-sportisimo/
https://bluemagazin.cz/planovani-svatby-s-prehledem-na-co-nezapomenout/
https://iextra.cz/vite-ze-fichtl-muze-byt-i-elektricky/